top of page

Na čem se dá letos na podzim ušetřit, aniž by se snížila kvalita

V současné době, jako velký strašák, obchází kolem nás současná ekonomika. S rostoucími cenami narůstají další obavy z příchozího ročního období.
Jak se chránit před krizí

Covidové období hodně zamíchalo osudy mnohých lidí, avšak jejich vidina na zlepšení situace se záhy rozptýlila, když Rusko výrazně omezilo dovoz plynu do Evropy. Pohonné hmoty vyšplhaly do poměrně vysokých čísel a postupně se přidávaly další nezbytně nutné produkty. Podle ekonomů je třeba se připravit i na další zrovna ne příznivé období, jelikož se dá počítat s tím, že porostou i ceny elektřiny. Což se samozřejmě může výrazně projevit v období topné sezóny. A čím více se blíží podzim, tím více rostou obavy, co bude dál. Čím dál více si lidé pokládají otázku, na čem se dá letos na podzim ušetřit, aniž by se snížila kvalita a zdali je to vůbec možné.


Vyplatí se přemýšlet

Ačkoliv se nacházíte v situaci, která v současné době vypadá celkem bez nadějí, že by se něco mělo v blízké době změnit, tak není nic ztraceno. I tak se dá ušetřit nějaký rodinný rozpočet, když budete vědět jak na to. Tentokrát se podíváme, jak je možné ještě zmírnit dopady současné doby. Ušetřit se totiž dá i na maličkostech. A vůbec není špatné vyzkoušet portál DEAL EXPERT, kde získáte ty nejlepší nabídky na trhu.


  • Vyměňte například úsporné žárovky za klasické. Mají menší odběr elektřiny, a tudíž to může ovlivnit i vaši finální fakturu.

  • Častokrát se nechceme rozloučit se starým spotřebičem, ale je třeba si uvědomit, že má daleko větší nároky na odběr, než když si pořídíte nový. To samozřejmě platí na všechny elektrické spotřebiče.

  • Letos to zřejmě již nestihnete, ale popřemýšlejte do budoucnosti o solárním zdroji energie, který sice může mít vyšší investici, ale v současné době i rychlou návratnost.

  • Nákupy občas udělají čáru přes rozpočet. Ale tady se dá nejvíce ušetřit. Dokonce i v tom případě, kdy seženete levnější sortiment, avšak kvalita není nijak snížena. V potravinách se vyplatí přemýšlet, co vlastně vložíte do svého nákupního košíku a v jakém poměru.

  • Ušetřit se dá dokonce energie i v kuchyni při vaření, stačí jen používat pokličky, které sníží dobu vaření.

Výrazně lze ušetřit i na službách, zvláště je dobré porovnat tarify mobilních telefonů a internetu. Samozřejmě se to týká všech potřebných služeb.


Na čem šetříte vy? Využíváte slevových nabídek? Jak vypadá Váš rodinný rozpočet nyní? Podělte se s námi o Váš názor. Těšíme se na Vaše postřehy na emailu podpora@dealexpert.cz.

bottom of page